LP3963ES-3.3/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LP3963ES-3.3/NOPB
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
DDPAK/TO-263-5
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG LIN 3.3V 3A DDPAK/TO263-5
Auf Lager : 131
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 9 mA
Voltage - Input (Max) 7V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 15 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DDPAK/TO-263-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.2V @ 3A