LP3982ILD-3.3/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LP3982ILD-3.3/NOPB
Paket:
8-WSON (3x2.5)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8WSON
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 270 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-WSON (3x2.5)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-WFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.22V @ 200mA