LP3984ITP-1.8/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LP3984ITP-1.8/NOPB
Paket:
4-DSBGA
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.8V 150MA 4DSBGA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 125 µA
Voltage - Input (Max) 6V
PSRR 60dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 150 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-DSBGA
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-UFBGA, DSBGA
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.12V @ 150mA