LP3985ITL-4.8/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LP3985ITL-4.8/NOPB
Paket:
5-DSBGA (1.41x1.08)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG LINEAR 4.8V 150MA 5DSBGA
Auf Lager : 1190
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
Voltage - Input (Max) 6V
PSRR 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 250 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 5-DSBGA (1.41x1.08)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 5-WFBGA, DSBGA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.8V
Voltage Dropout (Max) 0.1V @ 150mA