Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LP5521YQ/NOPB
Hersteller:
Paket:
24-WQFN (5x4)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC LED DRVR RGLTR I2C 24WQFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.919
$1.919
10
$1.72235
$17.2235
25
$1.62526
$40.6315
100
$1.38472
$138.472
250
$1.300208
$325.052
500
$1.137682
$568.841
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.7V |
| Topology | Switched Capacitor (Charge Pump) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-WQFN (5x4) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 3 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 4.55V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Frequency | 1.25MHz |
| Dimming | I²C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 25.5mA |
| Base Product Number | LP5521 |