Zuhause / Tape / LSE-160WF-8.5"X11"
minImg
LSE-160WF-8.5"X11"
3M
Produkt-Nr.:
LSE-160WF-8.5"X11"
Hersteller:
3M
Beschreibung:
LSE-160WF TP WT 8 1/2 IN X 11 IN
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 77°F (16°C ~ 25°C)
Thickness - Adhesive -
Color White
Backing, Carrier Polyethylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0630" (63.0 mils, 1.600mm)
Series VHB™ LSE-160WF
Length 11.00" (279.40mm)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 50°F ~ 100°F (10°C ~ 38°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 8.50" (215.90mm) 8 1/2"