LT056DET2S00-1F000
Toshiba Semiconductor and Storage
Produkt-Nr.:
LT056DET2S00-1F000
Beschreibung:
LCD 5.6INCH 1024X600 W-SVGA
Benutzer handbuch
Touchscreen -
Viewing Area 122.88mm W x 72.00mm H
Dot Pixels 1024 x 600
Display Mode Transmissive
Product Status Discontinued at Digi-Key
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Diagonal Screen Size 5.6" (142.24mm)
Series -
Display Type TFT - Color
Backlight LED - White
Background Color -
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Dot Size -
Package Box
Interface LVDS
Dot Pitch 0.12mm W x 0.12mm H