LWD15-0512
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
LWD15-0512
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V 12V 15W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.32" L x 2.36" W x 0.98" H (109.7mm x 59.9mm x 25.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 2
Current - Output 2 600 mA
Current - Output 1 1.5 A
Series LWD (15W)
Power (Watts) 15W
Type Enclosed
Efficiency 64%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC