LWD50-1224
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
LWD50-1224
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 24V 50W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.30" L x 3.82" W x 1.02" H (160.0mm x 97.0mm x 26.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 2
Current - Output 2 1 A
Current - Output 1 2 A
Series LWD (50W)
Power (Watts) 50W
Type Open Frame
Efficiency 72%
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC