LWT30H-525
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
LWT30H-525
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V 30W
Product Status Active
Efficiency 73%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.29" L x 2.75" W x 0.98" H (160.0mm x 70.0mm x 25.0mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 1.2 A
Current - Output 1 5 A
Series LW (30W)
Power (Watts) 30W
Type Open Frame
Current - Output 3 600 mA