LZS-1500-2
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
LZS-1500-2
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 1500W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.00" L x 4.75" W x 8.00" H (279.4mm x 120.5mm x 203.2mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 125 A
Series LZS (1500W)
Power (Watts) 1500W
Type Enclosed
Efficiency 75%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 265 VAC