Panjit International Inc.
Produkt-Nr.:
MBR40100PT_T0_00001
Hersteller:
Paket:
TO-247AD (TO-3P)
Charge:
-
Beschreibung:
TO-3P, SKY
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.185
$2.185
10
$1.8107
$18.107
100
$1.441435
$144.1435
500
$1.219686
$609.843
1000
$1.034882
$1034.882
2000
$0.983136
$1966.272
5000
$0.946172
$4730.86
10000
$0.91485
$9148.5
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247AD (TO-3P) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800 mV @ 20 A |
| Mfr | Panjit International Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 40A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | MBR40100 |