Zuhause / Diode Arrays / MBRF30L120CTHC0G
minImg
MBRF30L120CTHC0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
MBRF30L120CTHC0G
Paket:
ITO-220AB
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTT 120V ITO220AB
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ITO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 mA @ 120 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 30 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C