Zuhause / Diode Arrays / MBRS15150CT-Y MNG
minImg
MBRS15150CT-Y MNG
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
MBRS15150CT-Y MNG
Paket:
TO-263AB (D²PAK)
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO263
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 150 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 7.5 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C