MCAC50N10Y-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
MCAC50N10Y-TP
Paket:
DFN5060
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 50A DFN5060
Auf Lager : 4615
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2808 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 50 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package DFN5060
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series -
Power Dissipation (Max) 75W
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Micro Commercial Co
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tj)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V