MG1225H-XBN2MM
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
MG1225H-XBN2MM
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
Module
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 25A 105W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter with Brake
Current - Collector (Ic) (Max) 25 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1.1 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Three Phase Bridge Rectifier
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.7V @ 15V, 25A
Package / Case Module
Power - Max 105 W