Zuhause / IGBT Modules / MIXG240W1200PTEH
minImg
MIXG240W1200PTEH
IXYS
Produkt-Nr.:
MIXG240W1200PTEH
Hersteller:
IXYS
Paket:
E3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MODULE - SIXPACK E3-PACK-PF
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 312 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 10.6 nF @ 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package E3
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 200A
Package / Case Module
Power - Max 938 W