Zuhause / Current Sensors / MLX91221KDC-ABF-025-SP
minImg
MLX91221KDC-ABF-025-SP
Melexis Technologies NV
Produkt-Nr.:
MLX91221KDC-ABF-025-SP
Paket:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Beschreibung:
IC CURRENT SENSOR P&P 8SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Polarization Bidirectional
Category Sensors, TransducersCurrent Sensors
Response Time 2µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 26mA
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 8-SOIC
Current - Sensing 25A
Series -
Sensitivity 50mV/A
Accuracy -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Channels 1
Sensor Type Hall Effect
Linearity ±0.6%
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Output Fixed, Voltage
Mfr Melexis Technologies NV
Part Status Active
Frequency DC ~ 300kHz