Zuhause / Switches (Solid State) / MLX92241LSE-AAA-017-RE
minImg
MLX92241LSE-AAA-017-RE
Melexis Technologies NV
Produkt-Nr.:
MLX92241LSE-AAA-017-RE
Paket:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Beschreibung:
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR TSOT3
Benutzer handbuch
Polarization South Pole
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TA)
Test Condition 25°C
Category Sensors, TransducersMagnetic Sensors - Switches (Solid State)
Output Type Open Collector
Current - Supply (Max) 17mA
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package TSOT-23-3
Current - Output (Max) -
Series -
Function Unipolar Switch
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Hall Effect
Voltage - Supply 2.7V ~ 24V