MM3Z6V8T1GX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
MM3Z6V8T1GX
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-323
Beschreibung:
VOLTAGE REGULATOR DIODES
Auf Lager : 6000
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 3.5 V
Series MM3Z
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms