Zuhause / Diode Arrays / MMBD2004SWQ-7-F
minImg
MMBD2004SWQ-7-F
Diodes Incorporated
Produkt-Nr.:
MMBD2004SWQ-7-F
Paket:
SOT-323
Beschreibung:
HIVOLT SWITCHING DIODE BVR > 100
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 240 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-70, SOT-323
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 100 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 300 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 225mA (DC)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C