Zuhause / Specialized / MP2-H060-54P1-S-LR
minImg
MP2-H060-54P1-S-LR
3M
Produkt-Nr.:
MP2-H060-54P1-S-LR
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CONN HEADER 60POS PCB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 5
Number of Positions 60
Voltage Rating -
Color Beige
Contact Finish Thickness 3.00µin (0.076µm)
Current Rating (Amps) 1.5A
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Series MP2
Number of Columns -
Connector Style -
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)