MRF6S21190HSR3
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MRF6S21190HSR3
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
NI-880S
Beschreibung:
FET RF 68V 2.17GHZ NI880S
Benutzer handbuch
Current Rating (Amps) -
Current - Test 1.6 A
Voltage - Rated 68 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package NI-880S
Power - Output 54W
Series -
Package / Case NI-880S
Voltage - Test 28 V
Technology LDMOS
Mfr NXP USA Inc.
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz