MRF6V2150NBR5
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MRF6V2150NBR5
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
TO-272 WB-4
Beschreibung:
FET RF 110V 220MHZ TO272-4
Benutzer handbuch
Current Rating (Amps) -
Current - Test 450 mA
Voltage - Rated 110 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-272 WB-4
Power - Output 150W
Series -
Package / Case TO-272BB
Voltage - Test 50 V
Technology LDMOS
Mfr NXP USA Inc.
Frequency 220MHz