MRF6V2150NR1
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MRF6V2150NR1
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
TO-270 WB-4
Beschreibung:
RF MOSFET LDMOS 50V TO270
Benutzer handbuch
Current Rating (Amps) -
Current - Test 450 mA
Voltage - Rated 110 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-270 WB-4
Power - Output 150W
Series -
Package / Case TO-270AB
Voltage - Test 50 V
Technology LDMOS
Mfr NXP USA Inc.
Frequency 220MHz