onsemi
Produkt-Nr.:
MUR1540G
Hersteller:
Paket:
TO-220-2
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE GEN PURP 400V 15A TO220-2
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.5105
$1.5105
10
$1.34995
$13.4995
100
$1.05241
$105.241
500
$0.869421
$434.7105
1000
$0.686375
$686.375
2000
$0.640623
$1281.246
5000
$0.608589
$3042.945
10000
$0.585713
$5857.13
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 60 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 400 V |
| Series | SWITCHMODE™ |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 15 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400 V |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 15A |
| Base Product Number | MUR1540 |