N05DB101K
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
N05DB101K
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 550MA 830MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 550 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.232" W (6.10mm x 5.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 830mOhm Max
Inductance 100 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8.3MHz