N05DB4R7M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
N05DB4R7M
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 2.2A 49 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.232" W (6.10mm x 5.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 49mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 35MHz