N06DB1R0M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
N06DB1R0M
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 3.9A 21 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.287" W (7.50mm x 7.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21mOhm Max
Inductance 1 µH
Series N
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 87MHz