N08DPA1R5M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
N08DPA1R5M
Beschreibung:
FIXED IND 1.5UH 3.4A 30 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.417" L x 0.354" W (10.60mm x 9.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 69MHz