N08DPB150K
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
N08DPB150K
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 2A 87 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.417" L x 0.354" W (10.60mm x 9.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 87mOhm Max
Inductance 15 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17MHz