Fairchild Semiconductor
Produkt-Nr.:
NC7WZ14P6
Hersteller:
Paket:
SC-88 (SC-70-6)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC INVERT SCHMITT 2CH 2-INP SC88
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.9ns @ 5V, 50pF |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Logic Level - Low | 0.9V ~ 2.3V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SC-88 (SC-70-6) |
| Series | - |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Input Logic Level - High | 1.5V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 5.5V |
| Number of Inputs | 2 |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Features | Schmitt Trigger Input |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Bulk |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Product Number | 7WZ14 |