Fairchild Semiconductor
Produkt-Nr.:
NCP133AMXADJTCG
Hersteller:
Paket:
6-XDFN (1.2x1.2)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
ADJUSTABLE POSITIVE LDO REGULATO
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1063
$0.266
$282.758
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| PSRR | 80dB ~ 70dB (1kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 3.6V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-XDFN (1.2x1.2) |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.25V @ 500mA |
| Package | Bulk |