onsemi
Produkt-Nr.:
NCP139AFCT180T2G
Hersteller:
Paket:
6-WLCSP (1.2x0.8)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
NCP139 - LDO REGULATOR, 1 A, ULT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1646
$0.171
$281.466
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| PSRR | 85dB ~ 70dB (1kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-WLCSP (1.2x0.8) |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 6-XFBGA, WLCSP |
| Protection Features | Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 1A |
| Package | Bulk |