Fairchild Semiconductor
Produkt-Nr.:
NCP160AMX320TBG
Hersteller:
Paket:
4-XDFN (1x1)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 3.
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
3527
$0.0855
$301.5585
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 23 µA |
| PSRR | 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 250mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 4-XDFN (1x1) |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 4-XDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Soft Start |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.2V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.149V @ 250mA |
| Package | Bulk |