onsemi
Produkt-Nr.:
NCP3285FMNTXG
Hersteller:
Paket:
37-PQFN (5x6)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK PROG 20A 37PQFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
148
$1.9285
$285.418
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Output Type | Programmable |
| Current - Output | 20A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 2V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 37-PQFN (5x6) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 37-PowerWFQFN |
| Frequency - Switching | 400kHz, 600kHz, 800kHz, 1MHz |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.5V |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | NCP3285 |