NCR100KR-73-1K5
YAGEO
Produkt-Nr.:
NCR100KR-73-1K5
Hersteller:
YAGEO
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 1.5K OHM 10% 1W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient 0/ -500ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.5 kOhms
Series NCR
Power (Watts) 1W