Fairchild Semiconductor
Produkt-Nr.:
NCV8501PDW80R2G
Hersteller:
Paket:
16-SOIC
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 8V 150MA 16SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
305
$0.9405
$286.8525
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 150 µA |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 45V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 19 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Control Features | Enable, Reset |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.6V @ 150mA |
| Package | Bulk |