Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
ND171N16KHPSA1
Hersteller:
Paket:
BG-PB34-1
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
DIODE GEN PURP 1.6KV 171A PB34-1
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | BG-PB34-1 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 20 mA @ 1600 V |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Technology | Standard |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1600 V |
| Package | Tray |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 135°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 171A |
| Base Product Number | ND171N16 |