Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
ND260N08KHPSA1
Hersteller:
Paket:
BG-PB50ND-1
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
DIODE GP 800V 260A PB50ND-1
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | BG-PB50ND-1 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 30 mA @ 800 V |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.32 V @ 800 A |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 800 V |
| Package | Tray |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 260A |
| Base Product Number | ND260N |