ND350N16KHPSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
ND350N16KHPSA1
Paket:
BG-PB50ND-1
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE GP 1.6KV 350A PB50ND-1
Benutzer handbuch
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package BG-PB50ND-1
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 mA @ 1600 V
Series -
Package / Case Module
Technology Standard
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1600 V
Package Tray
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 135°C
Current - Average Rectified (Io) 350A