Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
ND89N12KXPSA1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
THYR / DIODE MODULE DK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 20 mA @ 1.2 kV |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 300 A |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Tray |
| Operating Temperature - Junction | 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 89A |