NKK Switches
Produkt-Nr.:
NDFR16H
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH ROTARY DIP HEX 100MA 5V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.472
$5.472
10
$4.997
$49.97
25
$4.5448
$113.62
80
$3.926236
$314.09888
230
$3.569359
$820.95257
440
$3.307596
$1455.34224
945
$3.06964
$2900.8098
2400
$2.855472
$6853.1328
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -25°C ~ 75°C |
| Number of Positions | 16 |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Termination Style | PC Pin |
| Voltage Rating | 5VDC |
| Actuator Type | Rotary for Tool |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | Hexadecimal |
| Height Above Board | 0.312" (7.92mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Mechanical Life | 20,000 Steps |
| Product Status | Active |
| Series | ND |
| Body Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Length | 0.331" (8.41mm) |
| Electrical Life | 20,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | Process Sealed |
| Package | Tray |
| Washable | Yes |