NDM3Z-90HS-A-001
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
NDM3Z-90HS-A-001
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 0.6-1.8V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14V
Voltage - Output 1 0.6 ~ 1.8V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.00" L x 0.75" W x 0.37" H (50.8mm x 19.1mm x 9.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 90A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 7.5V
Series Novum® NDM3Z-90
Type Non-Isolated PoL Module, Digital
Package / Case 26-SMD Module
Efficiency 92.5%