Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
NDNFD1-WH
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE BLOK CART 600V 15A DIN RAIL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Fuseholder Type | Block |
| Termination Style | - |
| Current Rating (Amps) | 15 A |
| Fuse Type | Cartridge |
| Contact Finish | - |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Orientation | - |
| Product Status | Obsolete |
| Fuse Size | 0.25" Dia x 1.26" L (6.35mm x 32mm) |
| Series | Magnum® |
| For Use With/Related Products | 3AG, 1/4" x 1-1/4" (SFE-20) |
| Voltage | 600V |
| Contact Material | - |
| Mfr | Eaton - Bussmann Electrical Division |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Bulk |