Texas Instruments
Produkt-Nr.:
NE5532PS
Hersteller:
Paket:
8-SO
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
NE5532 - OPERATIONAL AMPLIFIER,
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
807
$0.3515
$283.6605
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 9V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 8mA (x2 Channels) |
| Current - Input Bias | 200 nA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Bulk |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 38 mA |