NESG2101M05-T1-A
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
NESG2101M05-T1-A
Paket:
M05
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
NESG2101 - NPN SIGE RF TRANSISTO
Auf Lager : 9000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 555
Benutzer handbuch
Frequency - Transition 17GHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 5V
Supplier Device Package M05
Series -
Transistor Type NPN
Package / Case SOT-343F
Power - Max 500mW
Mfr Renesas Electronics America Inc
Noise Figure (dB Typ @ f) 0.6dB ~ 1.2dB @ 1GHz ~ 2GHz
Package Bulk
Gain 11dB ~ 19dB
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 130 @ 15mA, 2V