Zuhause / AC DC Converters / NEVO+600S-4102-DK000
minImg
NEVO+600S-4102-DK000
Vox Power Ltd.
Produkt-Nr.:
NEVO+600S-4102-DK000
Hersteller:
Vox Power Ltd.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 5V 12V 275W
Product Status Active
Efficiency 86%
Mfr Vox Power Ltd.
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, CSA, IEC, UL
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.06" L x 3.06" W x 1.61" H (77.7mm x 77.7mm x 41.0mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 25 A
Current - Output 1 3.75 A
Series NEVO+600S
Power (Watts) 275W
Type Enclosed
Current - Output 3 15 A