Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
NFR25H0001009JA100
Hersteller:
Paket:
Axial
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
RES 10 OHM 5% 1/2W AXIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.38
$0.38
10
$0.29165
$2.9165
25
$0.22154
$5.5385
50
$0.16473
$8.2365
100
$0.122455
$12.2455
250
$0.103436
$25.859
500
$0.088654
$44.327
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Metal Film |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±5% |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Axial |
| Resistance | 10 Ohms |
| Series | NFR25H |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Features | Flame Proof, Fusible, Safety |
| Failure Rate | - |
| Package | Cut Tape (CT) |