Bud Industries
Produkt-Nr.:
NG-9517
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CABLE GLAND 18-24MM PG29 NYLON
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Outside Cable Diameter (Min) | 0.709" (18.01mm) |
| Thread Length | 0.433" (11.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Color | Black |
| Panel Hole Size | 1.457" (37.0mm) |
| Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Thread Size | PG29 |
| Product Status | Active |
| Outside Cable Diameter (Max) | 0.945" (24.00mm) |
| Includes | Gasket, Nut, Seal |
| Series | - |
| Type | Cable Gland |
| Mfr | Bud Industries |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | NG-95 |
| Conduit Hub Size | - |